Rozpočet 2014 - chvalabohu, že žiaľbohu

Autor: Ivan Trpčevski | 12.10.2013 o 15:37 | (upravené 12.10.2013 o 16:19) Karma článku: 13,94 | Prečítané:  600x

Chvalabohu, deficit bude pod 3%. Žiaľbohu bude vyšší ako pôvodne plánovaný, o rok máme probém znovu. Chvalabohu sa nebudú zvyšovať dane. Žiaľbohu sa nová daň volá licenciou. Chvalabohu budú obce ešte viac šetriť, prebytok má byť až 400 miliónov €.  Žiaľbohu štát šetriť nebude.

Štátny rozpočet zachránia samosprávy a podniky s účasťou štátu. Pokiaľ ide o obce, nemám nič proti tomu, že šetria. Na druhej strane, zaujímalo by ma, ako súdruhovia dospeli k poznaniu, že dokážu peniaze míňať lepšie ako obce. Jeden by povedal, že ak obec vypína verejné osvetlenie, lebo musí šetriť, ak musí uvažovať nad kúpou toaletného papiera, že nebude všetko celkom v poriadku. Zato na ministerstve kúpiť asistentke letenku na olympiádu a luxusný hotel, to sa stratí...

Pokiaľ ide o vyžmýkanie peňazí z podnikov s účasťou štátu, nemám ani proti tomuto nič. Podniky majú často dlh nižší ako je optimálne, tak prečo nie? Znížime takto dlh výraznejšie? Práve naopak! Investujeme viac do nových ciest a diaľnic? Práve naopak! Prejeme tieto jednorázové príjmy, len aby sme formálne boli pod 3%. Čo urobí Róbert nabudúce? Príde do štátnych lesov a prikáže porúbať všetky stromy, aj tie najmenšie a predať drevo, lebo teraz je pri moci On? A On predsa vie najlepšie využiť peniaze!

Nie, nenechajte sa pomýliť, vláda Róberta Fica nikdy na sebe (ako by povedal nemenovaný pán z Komjatíc, ani  na svojich blízkych a známych) nešetrila, nebude ani v budúcom roku.

Keď pôjdete voliť najbližšie, buďte takí dobrí a myslite na stromčeky v našich lesoch. Ak nenájde pod vankúšom peniaze, bude rúbať hlava nehlava. A vedzte, že tento rozpočet oznamuje kandidatúru na prezidentské kreslo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?