Receptár Smeru: Varenie žiab s Kaliňákom

Autor: Ivan Trpčevski | 12.2.2013 o 13:18 | (upravené 12.2.2013 o 13:49) Karma článku: 21,74 | Prečítané:  511x

Viete ako sa varia žaby? Nikdy ich nesmiete hodiť do vriacej vody lebo hneď vyskočia! Preto ich musíte dať do studenej vody a postupne priviesť k bodu varu. Po istej dobe sú žaby uvarené a môžeme stolovať. V skratke politický marketing Smeru. Skúsme sa pozrieť na to, ako tento nástroj používa Smer na dosiahnutie svojho  raison d'être (dôvodu existencie, aby som neporušil jazykový zákon). Týmto dôvodom existencie nie je nič iné ako správne prerozdeľovanie peňazí tým správnym ľuďom.

Prísť pred ľudí a povedať: chceme Vaše peniaze, chceme peniaze z Eurofondov, to by bola politická samovražda - žaby by vyskočili z hrnca. Preto to robia rozumnejšie. Počkáme s verejným obstarávaním do posledného momentu, vypíšeme ho a začneme vydierať: Ak obstarávanie zrušíme, peniaze z Eurofondov prepadnú, nebude nič! Jedine trolejbusy od J&T pre Bratislavu, lebo inak sa budete voziť na starých kraksniach a buďte radi, že Vám vôbec niečo kúpime!

Od začiatku Kaliňákovi vadili lacné diaľnice. Preto postupne prihrievali vodu:  Keby sa stavalo cez PPP bolo by to skôr (čo tam po násobne vyšších nákladoch, pričom EÚ by neprispela vôbec). Budú dodatky! A dodatky boli a podpisovali sa (čo tam potom, že to bola zákazka ešte z I. Ficovej vláy). Zrazu nečakaná radosť pri zrútení mosta - jasný dôkaz, že lacno stavať diaľnice nie je možné. Až sme škrtli 3 najlacnejšie ponuky pre nízku cenu. (Čo tam potom, že most padol Váhostavu s Bogl a Krýsl a novú zákazku vyhrá jediná správna cena, znovu od Váhostavu).

Rovnako postupuje teraz Kaliňák v tandeme s Vážnym s cieľom zmeniť pravidlá pre verejné obstarávanie. Pol roka vlažne diskutujeme, všetci sme radi, že diskutujeme a potom zrazu príde Vážny a hrdinsky vyhlási, že zákon treba bleskovo zmeniť, lebo inak nevyčerpáme Eurofondy. Pôjde len o drobné zmeny, tak povediac kozmetické úpravy. Až je z toho zrazu riadne novelisko. Ak netransparentne a bleskovo nezmeníme zákon, prídete o Eurofondy!

Politický marketing na jedničku, prihrám peniaze J&T, či Širokému a ešte sa tvárim ako záchranca tejto republiky. Krok správnym smerom!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?