Rozpočet 2014 - chvalabohu, že žiaľbohu

Autor: Ivan Trpčevski | 12.10.2013 o 15:37 | (upravené 12.10.2013 o 16:19) Karma článku: 13,94 | Prečítané:  608x

Chvalabohu, deficit bude pod 3%. Žiaľbohu bude vyšší ako pôvodne plánovaný, o rok máme probém znovu. Chvalabohu sa nebudú zvyšovať dane. Žiaľbohu sa nová daň volá licenciou. Chvalabohu budú obce ešte viac šetriť, prebytok má byť až 400 miliónov €.  Žiaľbohu štát šetriť nebude.

Štátny rozpočet zachránia samosprávy a podniky s účasťou štátu. Pokiaľ ide o obce, nemám nič proti tomu, že šetria. Na druhej strane, zaujímalo by ma, ako súdruhovia dospeli k poznaniu, že dokážu peniaze míňať lepšie ako obce. Jeden by povedal, že ak obec vypína verejné osvetlenie, lebo musí šetriť, ak musí uvažovať nad kúpou toaletného papiera, že nebude všetko celkom v poriadku. Zato na ministerstve kúpiť asistentke letenku na olympiádu a luxusný hotel, to sa stratí...

Pokiaľ ide o vyžmýkanie peňazí z podnikov s účasťou štátu, nemám ani proti tomuto nič. Podniky majú často dlh nižší ako je optimálne, tak prečo nie? Znížime takto dlh výraznejšie? Práve naopak! Investujeme viac do nových ciest a diaľnic? Práve naopak! Prejeme tieto jednorázové príjmy, len aby sme formálne boli pod 3%. Čo urobí Róbert nabudúce? Príde do štátnych lesov a prikáže porúbať všetky stromy, aj tie najmenšie a predať drevo, lebo teraz je pri moci On? A On predsa vie najlepšie využiť peniaze!

Nie, nenechajte sa pomýliť, vláda Róberta Fica nikdy na sebe (ako by povedal nemenovaný pán z Komjatíc, ani  na svojich blízkych a známych) nešetrila, nebude ani v budúcom roku.

Keď pôjdete voliť najbližšie, buďte takí dobrí a myslite na stromčeky v našich lesoch. Ak nenájde pod vankúšom peniaze, bude rúbať hlava nehlava. A vedzte, že tento rozpočet oznamuje kandidatúru na prezidentské kreslo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.

ŠPORT

Od hladu zabíjal prakom holuby, Alves pokoril legendu za pár sekúnd

Futbal vám prinesie len žiarlivosť, pokrytectvo a falošných priateľov, tvrdí obranca Juventusu Dani Alves.


Už ste čítali?